Prosím zanech mi tu komentááář xP          
                                                     SOUTĚŽ Sonf -ZDE-
                                                     SOUTĚŽ Rovnice -ZDE-

Diskuze o ukončení -ZDE- -chci názor...- prosím
Probírání SB- zapiš se, jinak mažu !!! -ZDE-

              
Září 2010

pokrač. jacoba

28. září 2010 v 11:31 | Anett |  ♥♥♥Twilight sága♥♥♥
 Potřebuje tě. To máš na mysli po většinu času. Sam tě kárá - nikdo neví lépe než on, co to je udělat chybu.
     Ty s ní dokonce nemůžeš promluvit po telefonu. Všichni vlkové a starší jsou znepokojení tvými vzpomínkami - oni jsou tak opatrní co se týče smlouvy, a ty jsi ji porušil, jakkoli nevědomě. Při nejmenším upíří, kteří souhlasili se smlouvou, odešli, takže to neznamená válku. A nezdá se, že by Bella uvěřila více než právě jedné historce... Ale Sam ti dá příkaz: nemáš dovoleno říci Belle pravdu. Povídá ti, že takhle je to ve vlčím uspořádání, a ty cítíš vlny autority běžící tvými myšlenkami. On je vlčí vůdce a ty nemůžeš neuposlechnout.
     Bella je vytrvalá a ty nejsi překvapen, když si postaví tábor před tvým domem. Ubezpečíš ostatní, že dokážeš zvládnout jeden rozhovor, že to musí být někdy uděláno. Sam souhlasí - nerad je příliš panovačný ve vůdčí pozici; s tebou víc než o ostatními (ale to je příběh najindy). Varuje tě, aby si zůstal klidným, a trvá na tom, že ji řekneš cokoli, co musíš, aby si ji udržel daleko. Myslí na Emily, jak se poté můžeš přít?
     Je to těžší, než jsi si myslel, že to bude. Sleduješ Bellin obličej, jak bereš svá slova zpátky, a je to jako kdyby tě někdo jiný bodal do střev. Jsi zrovna tak špatný jako ten upír, který ji zlomil. Máš pocit, jako kdyby jsi vzal všechnu svou naději a štěstí a její také a rozmačkal ho ve svých vlastních rukou. Několikrát je vztek silný - začínáš se rozehřívat, ale zvládáš to. Nejblíže máš k prohře, když ona začne bránit upíry. Jak na ně může myslet v dobrém, obzvláště teď, po tom všem, co jí udělali? Jako kdyby jen existence upírů nestačila.
     A pak si to stáhne na sebe - myslí si, že udělala něco špatně, a to způsobilo to, proč to děláš. Skoro tě prosí. Skutečně se nenávidíš za to, co jí děláš. Utíkáš, přeměňuješ se, jakmile jsi z dohledu, takže nemůžeš znovu brečet jako jsi to udělal předtím.a
    Je to dlouhé odpoledne. Jsi otrávený z Embryho snažícího se tě utěšit, otrávený ze Samova chválení za to, co jsi udělal. Hořce uvažuješ, zda si dnes nevystrašil Bellu právě tak moc, jako on vyděsil Emily. Vracíš se do svého lidského stavu, aby si jim uniknul a podumal o tom celý večer. Odejdeš z domu, aby si se dostal daleko od Billyho, který právě tak podrážděný jako ostatní.
     Uvědomíš si, že během toho co ti Sam zakazoval vysvětlit to Belle, technicky ti nepřikázal ji navštívit. Vší, že tohle bude složité, ale nemůžeš snést, aby si myslela, že nechceš být její přítel. Musíš se omluvit, nějakým způsobem toho dosáhnout.
     Přinejmenším se snažíš vyjasnit, jak je pro tebe důležitá, a že tohle odloučení není tvoje volba. Zatímco s ní mluvíš, zpočátku cítíš, že jsi udělal špatně, když jsi přišel. Neučinil jsi nic lepším. Nemůže se to zlepšit, dokud neporozumí. Pouze jen když uvěří všem tvým historkách toho prvního dne...
     Potom pochopíš, že ona už tuší, co po ni chceš, aby věděla. Snažíš se, aby si rozpomenula, dala si to dohromady, ale ona napůl spí a je zmatená. Jsi plný naděje, ale rovněž napnutější. Vzpomene si? Rozlouskne to? Pokud ano, co si bude myslet? Bude vyděšená a odrazená? Ta představa, že by to takhle mohla cítit, tě přivádí k šílenství. Ona byla schopna akceptovat upíra... Znechucuje tě to.
Víš, že jakmile jsi to znovu provedl, Sam a ostatní se o tomto porušení všechno dozví. Doufáš, že to od nich udržíš dál, dokud na to Bella nepřijde. Jedeš domů na motorce a slibuješ si, že budeš klidný, ať se děje cokoli.
     Když se ráno vzbudíš. Billy ti oznámí, že se tu Bella zastavila a že na  tebe čeká dole na pláži. Jsi plný vzrušení a strachu. Ona si to musí dát dohromady. Pouze nezavolala. Akceptuje už to, co jsi?
     Potom dorazíš na pláž a spatříš její tvář. Ona je vyděšená a rozrušená. Můžeš vidět v jejím výrazu, že ona nesouhlasí s tvým novým životem. To tě rozzuří. Musíš soustředit všechnu svou energii na zůstání člověkem. Obviníš ji z pokrytectví a pak cítíš ohromnou úlevu, když se nedorozumění vyjasní. Pořád to bolí vidět, jak se zastává svých upírů, ale přinejmenším její akceptace  se vztahuje také na tebe. Zase jsi plný nadějí. Možná můžete projít všemi potížemi a být znovu spolu.
     Je to obrovská úleva moci s ní teď mluvit otevřeně. Jsi překvapen, když zjistíš, že je informovanější o upírech z vnějšku Forks víc než smečka, a zděšená, že rudovlasá jde po celou dobu po Belle. Cítíš se hrozně divoce, když víš, že se jí někdo snaží ublížit. Po prvé jsi rád, že jsi vlkodlak. Je to strašné, ale současně můžeš Bellu chránit. Zdá se, že to rázem stojí za to.
     Svoláš smečku dohromady. Zatímco jsi teď přesvědčený, že se poblíž Belly dokážeš kontrolovat, zapomínáš podat vysvětlení ostatním. Paul zareaguje silněji, než jsi předpokládal. Musel jsi se přeměnit přímo před Bellou, aby si ji ochránil, a neměl jsi šanci spatřit její reakci. Musel jsi dostal Paula pryč od ní. Štěstí pro tebe, že se každým dnem stáváš větším a silnějším. Nebylo to příliš těžké postrčit Paula do lesa. Sam se k tobě rychle přidává, a nařizuje Paulovy, aby se uklidnil. Objasňuješ jim všechno o rusovlásce a Belle - netrvá to dlouho, mluvit skrz myšlenky, jak to ty děláš. Ačkoli Sam musí uznat důležitost a užitečnost této informace, přesto tě za okamžik seřve. Poukazuje na to, jak jsi dnes vystavil Bellu nebezpečí, a potom seřve Paula kvůli původu toho nebezpečí. Nakonec ti připomíná, že tomu rozumí, a tři z vás jsou potom rychle zadobře. Uvědomil sis, že spolu lépe vycházejí než kdy předtím. Zjistil jsi, že je snazší být součástí této situace, teď když to pomáhá Belle.
     Je zvláštní, jak se věci vrací k normálu, zatímco přitom je všechno jinak a nebezpečné. Bella je klíčovým prvkem, který ti pomáhá dostat vše do rovnováhy. Získáš několik hodin spánku za noc, ale většinu času pobíháš lesem se Samem nebo Embrym, hledáte nějakou známku po tom, že se rusovlasá pijavice vrátila. Když nejsi na řadě trávíš tolik času, kolik můžeš, s Bellou. Je tu nový stupeň intimity vašeho přátelství. Každý zná tajemství toho druhého, a to dělá větší rozdíl, než by sis pomyslel. Jsi ohromen, jak moc je neschopna podělit se o to, jak osamělá byla po dobu svého žalu. Stále tě znepokojuje, když vidíš, jak ona truchlí po Cullenových. Nedokážeš pochopit rozdíl mezi Cullenovými a upírem, který ji teď sleduje, ale ona může. Ona je zřejmě vystrašená tím upírem. Pokoušíš se ji uklidnit. A jsi rád, že ona už v tom nemusí být sama.
     Děláš si starosti kvůli Belle, když je sama a ty jsi pryč na hlídce. Nejsi šťastný, když tvoje plány pomoci ji bavit se - odpoutat se od té neustálé úzkosti - jsou přerušeny Victoriou. Ona udělá váhavý pokus překročit vaše teritorium. Vypadá to podezřele pro tebe a když se vrhne do vody, strachuješ se, že má jiný plán. Ty, Jared a Embry pádíte zpátky podél pobřeží, hledáte nějakou známku po tom, že se pokusila vylézt na břeh. Uháníte zpátky do La Push bez překročení její vůně. Embry s Jaredem na tom pokračují, ale ty chceš zkontrolovat Bellu. Jen se ujistit, že tě rusovláska neobešla.
     Bella není na pláží, ani tam není rusovláska nebo někdo další. Držíš se u stromů, ale bouřka je příliš hrozná na to, aby tě někdo v okolí viděl. Její náklaďáček není před domem. Nejdřív si myslíš, že jela domů, ale čerstvě udělané stopy vedou jiným směrem. A to není dříve, než najdeš náklaďáček opuštěný na silnici poblíž útesů, které, jak si vzpomínáš, si slíbil ze dne předtím. Skoky do vody. V ten samý okamžik jsi uslyšel Bellin vzdálený výkřik, utichá, zatímco zvuk klesá.
     Ve chvilce se ženeš k okraji. Nemůžeš nic spatřit pod sebou - vlny jsou bouřlivé, není tu žádná stopa nedávného dopadu. Vymrštíš se přes okraj, do temné vody nejdříve ponoříš nos.
     Voda je bouřlivá. Uvědomíš si, kolik síly vynakládáš, aby si dokázal plavat proti ní, a uvědomíš si, že Bella není tak silná. Žádný člověk není dostatečně silný, aby zvládnul ten proud.
     Zoufale hledáš, tvé bystré oči pročesávají vodu. Konečně spatříš něco se bíle zablýsknout - její ruce marně bojují s vlnami. Jsi pod vodou, zpola bez dechu a hrozně vyděšený. Nikdo jiný by nebyl schopen udělat to za těchto okolností, dokonce ani Sam, ale soustředíš se a přinutíš se vrátit se zpátky do své lidské podoby. Potom chytneš Bellu a táhneš ji zpátky nahoru ke hladině.
     Přeješ si, aby si mohl poskytnout první pomoc. Všechno, o čem dokážeš přemýšlet, aby si udělal, je vytlouci z jejích plic vodu. Je jí tam tak moc. Ona je zpočátku při vědomí, ale potom ztratí vědomí. Nevíš, co dělat. Vlečeš ji zpátky k pláži, doufáš, že pomoc je na cestě. Jaredovy a Embryho myšlenky byly s tebou během potápění, ale teď od nich odpoután.
     Přichází Sam, ale Bella se probere dříve, než může udělat víc než říct ti o tragédii v odlehlé vesnici. Mrzí tě, že jsi ho odtáhnul od místa, kde je potřebný. Bella vypadá, že je v pořádku. Nevíš, jestli nepotřebuje doktora, ale ona si jen chce odpočinout, takže ji vezmeš domů. Jsi vyčerpaný z tolika nocí, kdy jsi pobíhal po venku, a usneš tam vedle ní. Cítíš se tam příjemně, spolu bez jakéhokoli tajemství mezi vámi, když víš, že je v bezpečí...
Billy tě vzbudí, když přichází domů. Je zdrcující si uvědomit, že Harry odešel. Byl jedním z Billyho nejlepších přátel, strýc v mnoha ohledech, a rovněž jeden z pouhých tří starších, kteří věděli o vlcích. Nezdá se fér, že odešel.
      Vezmeš Bellu domů, víš, že Charlie bude také zarmoucený. Po cestě si všimneš, že něco na ní je jiného, ale nemůžeš to přesně určit. Ztráta Harryho způsobí, že je mnohem jasnější, že jsi mohl také ztratit Bellu - bylo tomu tak blízko. Ta myšlenka tě vyděsí. V témže okamžiku jsi hrozně rád, že jsi jí byl schopen zachránit. Ona je naživu kvůli tomu, že jsi vlkodlak. Staneš se ještě víc smířený se svým osudem.
     Přemýšlíš o tom blízkém kouzlu, držíš ji v náručí, uklidněný že můžeš. Po prvé od první noci, kdy jsi byl přeměněn - noci toho strašného filmu - si myslíš, že by to mohlo vyřešit. Zdá se to být velmi správné takhle ji objímat. Cítí to samé? Možná že to není tak silné jako to, co cítila k tomu upíru, ale musí to znamenat něco takového jako že ani jeden z vás není úplný bez toho druhého. Vypadá to jako že máš předurčeno být s ní.
     Začala se odtahovat. Ona ještě není připravená, ale domníváš se, že bude. Jenom trochu víc trpělivosti. Otevíráš dveře od auta, a tohle poklidné uvědomění je otřesné.
     Poblíž je upír. Tvoje první myšlenka je na rudovlasou a tipuješ si, že využila rozptýlení ze soustředění kvůli Harryho smrti, aby se sem vplížila. Nejsi si jistý, kde je nebo jestli se dívá. Bojíš se přeměny a lovu, kdyby se náhodou dostala kolem tebe, zatímco ji budeš sledovat Rozhodl jsi se, že nejlepší plán je dostat Bellu zpátky do La Push, nechat s ní Embryho, a jít lovit rudovlasou se Samem.
     Ačkoli něco není v pořádku. Vůně je daleko. Zřejmě upír, ale ne tentýž, jehož vůně tě pálila do nosu po minulý týden.
     Předtím než to můžeš pochopit, Bella ti řekne, aby si zastavil. Její obličej se rozzářil jasněji, než jsi viděl od té doby, co přišla, aby tě našla, celá zdrcená. Myslí si, že se Cullenovi vrátili, a luxusní auto parkující vedle jejího domu podpořila tu teorii. Její nadšení tě znechutilo. Všechno, co chce, je jít najít upíra, jako kdyby nebyla dietním jídle pro jejich druh. Jsi rozzuřený. Je těžké uklidnit se.
     Je jasné, že ji budeš muset odtáhnout násilím, pokud jí chceš zabránit vejití dovnitř. Zdála se jistá, že to jsou její upíři. Ona už odešla - duševně, ona je miliony mil daleko od tebe. A ty máš závazky. Smečka naprosto ignoruje smluvené hranice od té doby, co Cullenovi odešli. Nemůžeš dopustit, aby se tví bratři dostali do potíží, nevědí, že jsou Cullenovi zpátky.
     Nenávidíš tady ji opustit, a jsi tak rozzuřený, že to je to, co ona chce. Budoucnost, která před pár vteřinami vypadala tak nadějně, se rozpadla v nic. Ani se nestará, že ji opustili. Nezáleží na tom? Nikdy neprojevila jakýkoli vztek vůči nim pro to, co jí udělali. Domníváš se, že ona nikdy dokonce nepocítila ten vztek. Ona přijala to, co udělali bez otázek.
     Potřebuješ odejít, protože nebudeš schopen udržet se pohromadě příliš dlouho. Můžeš cítit hromadění zuřivosti. Necháváš ji tam na ulici samotnou, přeješ si víc než cokoli jiného, aby na tebe zavolala, že si to rozmyslela. Ale nezavolala.
     Běžíš do nemocnice a potom se přeměníš zpátky. Zuřivost trochu utichla, a jsi znovu šílený ohledně jejího bezpečí. Voláš a ona to zvedne. Je to pravda. Cullenovi jsou zpátky a ona si vybrala upíry před tebou.
     Je to zlá noc pro quileutské vlky. Sam stáhne hranice hlídky, takže pouze chrání čtvereční míly rezervace. Sam nechce nechat žádné díry - tři možná půl tuctu upíru je venku, a jejich úmysly jsou nejasné. Strachuješ se ohledně Belly a rudovlasé, ale Sam říká, aby jsi nechal Cullenovi, aby se s tím vypořádali sami. Hnusí se ti představa Belly patřící k nim.
     Dny plynuly. Nikdo se nepokoušel překročit hranici. Billy volá Charliemu a ukáže se, že se pouze jediný z Cullenových vrátil, a že ona zůstává s nimi. Tohle tě naprosto postaví mimo hru. Sam je znepokojený - jaká je nová taktika? Jsou hraniční linie znovu v platnosti? Na jak dlouho? Vrátí se ostatní z nich? Ví o rudovlasé? Považují ji, že je pod ochranou jejich smlouvy? Pokud ano, smlouva je zničená. A pokud ji nezaženou pryč, smečka si bude myslet, že s ní mají tajnou dohodu. Sam, Billy a Starší quileuté diskutují o možnosti války...
     Ale Sam chce nejdřív informace - snažit se to udržet v klidu co nejdéle - a ty se dobrovolně přihlásíš o tuhle práci. Trváš na tom jít tam osobně. Potřebuješ vidět její tvář, vidět jak hluboce je do toho zapletená. Sdělíš Samovi, že získáš víc pravdivých faktům osobně, že budeš schopen lépe říct, jestli lže. Neoklameš ho svými motivy, ale tvoje dedukce navzdory tomu zapůsobí.
     Jdeš během pohřbu, takže si s ní budeš moct promluvit otevřeně, neexistuje žádná šance, že by Charlie vyrušoval. Jared a Embry tě tam nechtějí nechat samotného, dokonce i když jsi si jistý, že upír je na chvíli pryč. Víš, že zůstanou blízko, ale nechceš, aby poslouchali. Chceš, aby sis mohl s Bellou upřímně promluvit, ale to bude až se dokážeš uklidnit. Její dům páchne - pálí tě to do nosu. Upíří zápach je všude okolo ní. Jste oba poněkud nepřátelští, ale ona odpovídá na tvé otázky. Cullená pouze přijela na návštěvu. Říkáš si, že se věci znovu vrátí do normálu, když upír odejde.
     Nemůžeš se přimět k odchodu. Můžeš vidět, že jsi jé ublížil, vrátíš se a najdeš ji plakat. Cítíš se hůře, a lépe. Lépe protože přinejmenším se o tebe moc stojí. Plakala kvůli tobě. To už je něco.
Jsi schopen si teď promluvit, ale je to těžké. Ona je miluje. Netvory, kteří jí ublížili - miluje je. Má tě také ráda, ale ne tak moc. Nicméně upír ji znovu opustí... Jsi zmatený, nejistý, jak se cítit.
     Držíš ji v náručí, a je to jako kdyby to bylo jako předtím - jaké to mělo předurčeno být. Vezmeš její obličej do rukou, a náhle ji chceš políbit víc než cokoli na světě. Není to, jak jsi to plánoval - špatné načasování s upírem potloukajícím se někde okolo. Ale domníváš se, že možná tohle také bylo předurčeno. Možná to cítí. Vidíš vnitřní konflikt v jejích očích a přemýšlíš, která část bude vyhrána, když se tvé rty dotknou jejích.
     Telefon zazvoní v tomto nevhodném okamžiku a ty jej zvedneš. Jakou máš volbu? Mohl to být Sam, mohl se naskytnout problém. Slyšíš jasný zvučný tón hlasu s jemným anglickým akcentem, a s prvním slovem víš, kdo to je. Další z nich. Třeba Bella neměla pravdu, pokud se týče toho jestli se zbytek vrátí. Možná lhala.
     Bella se znovu rozzlobí, když ti upír zavěsí. Předtím než si to můžeš správně ujasnit, ucítíš čerstvé pálení přibližujícího se upíra. Zaslechneš sotva patrné zvuky upířího skoro tichého příchodu. Pokusíš se odejít, ale vůně je silnější ve předu pokoje. Předtím než můžeš odejít zpátky, pijavice je tam.
     Ona je jen drobounká stvůra, ale potom co ti Bella říkala o upířích speciálních darech, nechystáš se zmenšit ostražitost. Ačkoli ona ti věnuje pramalou pozornost. Vypadá to, že si sotva uvědomuje své okolí, něčím zneklidněná. Bella ji oslovuje Alice. Alice řekne jednou Edwardovo jméno a Bella se zhroutí. Ublížil jí ten upír? Nic jsi neviděl. Ale vrhneš se v před, abys Bellu zachytil dříve, než se jí upír může dotknout a odtáhneš ji pryč.
     Malý upír vypadá velmi znepokojeně a to tě překvapí. Nepochytil jsi, že v jistém ohledu mají tolik emocí. Znechucuje a ohromuje tě, jak klidně Bella a Alice vypadají, když se navzájem dotýkají. Myslel jsi si, že upíři nejsou schopni se dotýkat lidí takovým způsobem bez poranění jich. A Bella je na tom tak přinejmenším s Alicí - schopna reagovat na ni jako kdyby byla Alice člověk. Vypadá to, že Bella ji vnímá tímto způsobem - jako osobu, skoro.
     Rozhovor je těžké sledovat. Domyslíš si, že Edward Cullen je v nějaké nesnázi a je to vina někoho jménem Rosalie. Bella křičí a potom se dožaduje pomoci, a malý upír ji nechá to zkusit, ačkoli ona ujasní to, že je to sebevražedná mise.
     Následuješ Bellu do kuchyně, kde ona napíše krátký dopis pro Charlieho. Prosíš ji, aby neodcházela. Je to jakoby si vůbec nic neřekl. Ona tě žádá, aby si se postaral o jejího otce.
     Bella si běží sbalit a ty jsi zanechán o samotě s Alicí. Přesuneš tak daleko od ní, jak je to jen možné - instinkty se stupňují a je těžké ty záchvaty potlačit - a obviníš ji k vlákání Belly do své smrti. Momentálně je snadnější s ní mluvit, víc než by ses domníval - ona reaguje a mluví jako člověk, ačkoli její vzhled je hrozivě nepodobný. Pro tvé bystré oči ona je jako pohybující se krystal, celý jasný a zářivý.
     Alice se dohaduje jen na moment, ale potom je Bella zpátky a ony odcházejí. Uvidíš vůbec někdy znovu? Doslova ji úpěnlivě prosíš, aby neodjížděla, ale Bella odchází potom, co políbí tvou ruku. Stěží se můžeš na půl vteřiny udržet pohromadě, když pochopíš, že ona odjíždí zemřít kvůli té pijavici, která jí zničila život. Po prvé od začátku ztratíš nad sebou kontrolu a exploduješ do vlka proti své vůli.
     Život je ponuřejší, než kdy předtím vůbec byl. Ostatním se uleví, že Alice Cullen odešla, ať už vzala Bellu sebou nebo ne. Snaží se udržet své pocity dál od tebe, ale samozřejmě tady ve vlčí smečce neexistují žádná tajemství. Sam obezřetně rozšíří vaše hlídky a ty se speciálně staráš, aby si dával pozor na Charlieho, jak tě Bella žádala.
     To je přitom, jak objevíš rudovlasou, která dělá další lov na Bellu. Smečka krouží kolem, pomalu utahuje hranice, nechává jí dostat se blíž k Forks, zatímco uložíte hranice mezi ní a Charliem... Avšak ona se neočekávaně otočí a dá se na útěk. Začneš ji pronásledovat, ale ona je mazaná a rychlejší než černovlasý upír. Její náhlý útěk tě odvede ze stráže - nedal najevo svou blízkost. Sam si dá dohromady, co se stalo. Její dráha se zkřížila s nedávno opuštěnou stopou Alice Cullenové. Vypadá to, že to bylo dostatečné, aby díky tomu zpanikařila. Tohle objasní přinejmenším to, že rudovlasá není přítelkyní Cullenových.
     Charlie je přirozeně vyděšen. On přichází dolů do La Push vyslýchat tě, aby zjistil, jestli něco víš, co by mu pomohlo najít Bellu. Přeješ si, aby si mu mohl říct všechno o Cullenových, ale nemůžeš prozradit své vlastní tajemství a na co by mu to bylo dobré? Nikdo z vás teď nemůže zachránit Bellu.
     Když se Bella vrátí živá, zpráva se z Forks roznese. Charlie ihned nezavolá Billymu - očividně je příliš rozzuřený - takže se to prvně dozvíš od Leah Clearwaterové. Charlie volal, aby zrušil návštěvu k její matce, on nechtěl nechat Bellu o samotě, protože ona je v obrovském průšvihu. Tobě se tak uleví, že je v pořádku, zprvu se nestaráš o nic jiného. Ale netrvá to dlouho, než dorazí ostatní novinky. Doktor Cullen se vrátil do nemocnice - celá rodina se přestěhovala zpátky do města. Sam znovu postaví hlídky, ale ne tak daleko jako předtím. Upíři předtím nevěděli o vlkodlacích, ale teď to ví. Pokud se vrátili nadobro, potom smečka musí znovu uplatnit jejich hranice. Přesvědčit se, že tu není žádný spor o tom, co patří quiletům.
     Prostřednictvím Charlieho Billy získá nejnovější informace. Edward je zpátky, vypadá to, že je znovu plně dosazen do role Bellina "přítele", bez jakýchkoli následků na jeho zběhnutí. Bella tě nepřichází navštívit, a ty zuříš, přestože jsi opravdu neočekával, že přijde. Jsi rovněž naštvaný, že Charlie dovolí Belle znovu chodit s Edwardem. Neměl by jako její otec být schopen něco v tom udělat?
Vyrukuje s plánem a nerozmyslíš si ho. Pokud ty ji potrestáš domácím vězením, nebude ho moci vidět... Třeba pokud od něj bude dál, možná bude schopna zbavit se jakéhokoli kouzla, které nad ní má, a vzpomenout si, kdo je a co jí udělal.
     A k tomu teď máš novou starost. Od té doby co se Alice vrátila, tvou největší obavou se stalo, že by jeden z upírů mohl ztratil okolo ní kontrolu a zabít Bellu kvůli žízni. Teď tě napadá, že je tu možná i něco horšího. Třeba mají horší záměry, než použít ji k uhašení jejich apetitu. Dokonce ani nechceš mít tu myšlenku ve své hlavě, ale nemůžeš ji vypudit.
     Je to ta nejhorší věc, kterou si dokážeš představit. Horší než zabití ji - ukrást ji její já a zanechat jí v dosti nelidské kamenné stvůře, imitaci osoby, kterou jednou byla. Bylo by to jako nechat nějakého cizince, aby si přivlastnil její tělo, pouze pochybnou, studenou podobu toho těla.
     Uvědomíš si, že jediná věc, která by mohla naštvat Charlieho víc než cokoli jiného (s výjimkou pravdy, kterou mu nemůžeš říct), je Bellina motorka. Přivezeš je k jejímu domu a řekneš Charliemu, že je vracíš, vzhledem k tomu že Bella už nejezdí do La Push. Charlie zrudne jako řepa a řve na tebe čtvrthodiny, slibuje, že bude informovat Billyho, kvůli tomu, co se dělo. Když tě propustí, stáhneš se do lesa, je to lepší než odejít, víš že pijavice o tobě bude vědět díky tvé vůni, která tady je okolo. Máš varování, která musíš doručit.
     Právě tak jak očekáváš, Edward Cullen přichází s Bellou, aby se s tebou setkali předtím, než ona bude čelit Charliemu. Je velmi těžké ovládat se, ale nehodláš se tady dostat do roztržky s Bellou. Mohla by se zranit, a ty nemáš v úmyslu být tentokrát tím, kdo poruší smlouvu. Zcela necháš Cullenovi hrát roli těch špatných.
     Bella je rozzuřená. Byl jsi na to připravený, ale i tak je těžké Bellu tak zraňovat.
     Upír tě překvapí, děkuje ti za to, co jsi udělal pro Bellu. Odmítáš uvěřit, že je jakýmkoli způsobem upřímný. To je jenom nějaký trik. Zjistíš, že jeho schopnosti číst myšlenky jsou ještě horší, než jsi se obával. On vnímá všechno, na co myslíš.
     I když on ví, že jsi přišel předat varování, zodpovídáš Bellinu otázku o smlouvě. Nejen že si nedovolí krmit se lidmi, pokud chtějí zachovat příměří s vlky, ale oni také si nedovolí stvořit nové upíry.
     Bellina rozhněvaná reakce ti říká mnohem víc, než jsi chtěl vědět. Až do tohoto okamžiku jsi se strachoval, že Cullenovi přemýšlejí o jejím přeměnění. Neočekával jsi, že si je vědoma tohoto plánu. Ale teď vidíš, že ona tohle pro sebe plánuje - tohle je to, co ona chce.
     Musíš se přemáhat úporněji než kdy předtím, aby si udržel svou podobu. Zbytek rozhovoru nic neznamenal. Bella chtěla být upírem. Ona nechápe, že tato přeměna je jen další podobou smrti - horší než kterékoli jiné.
     Pokud ji přemění, bude to znamenat válku. Řítíš se domů, aby si to sdělil svým bratrům. Potřebujete se připravit...

jak by ses cítil, kdybys byl Jacob Black ? Veelmi krátkééé xP

28. září 2010 v 11:31 | Anett |  ♥♥♥Twilight sága♥♥♥
    Ty jsi šťastné dítě. Máš několik milých přátel, tvůj táta je hrozně super, ačkoli je poněkud pověrčivý. Jsi dost dobrý ve škole - nemusíš na tom příliš tvrdě pracovat. Máš hodně svobody. Miluješ všechny mechanické věci.
     Jednoho dne se ukázala dcera tátova nejlepšího přítele. Ona je opravdu hezká z dívek od vedle, ale víc než to, ty jsi hned na té samé straně s ní. Spříznění duší. Bella odešla od všech svých přátel ze školy, vypadala naprosto zaujatá vším, co říkáš. Ty jsi do ní okamžitě zblázněný, ale víš, že ona je mimo tvou ligu. Ona je ve třetím ročníku a ty v prvním. Nicméně ty na ni často myslíš. Možná jednou, říkáš si pro sebe.
     Samozřejmě ty se teď mnohem víc zajímáš o všechno, co tvůj táta musí říct Charliemu. Nutíš svého tátu, aby odčinil Charliemu celou tu věc nad Cullenovými. Ve tvé hlavě  Billy je ten, kdo není v právu. Naléháš na něj, aby se omluvil. Nakonec to udělá. On přistoupí na míčovou hru a přirozeně ty se namáháš sám. Někdo musí řídit. ( Víš, že nikoho neošálíš - Billy se tebou nedá oklamat.)
     A proto ty uvidíš Bellu s klukem ve skvělém autě (auto je první věc, které jsi si všiml. Je na něm udělaná spousta práce - nic úplně. Jsi ohromený.) Jsi si dost jistý svou mužností, aby jsi připustil, že ten kluk je opravdu pohledný. Vnímavý jako ty, můžeš vidět mezi nimi přeskakovat jiskry. Povzdechneš si - nicméně, ty odjakživa víš, že bude rychle polapena. Ale vztahy na střední škole odezní, takže nad tím mávneš rukou. Divíš se, kdo to je (znáš každého v okolí) a proč se tvůj táta chová tak podivně.
     Dostaneš šanci, aby sis promluvil s Bellou, a je to znovu hezké. Je ti s ní opravdu příjemně. Ptáš se na toho kluka, a on je to Cullen, takže potom pochopíš Billyho reakci. Strávíš s ní pěknou noc, až na to, že ona se zdá dost roztržitá a má nějakou novou voňavku, která se ti vůbec nelíbí.
     Dorazíš domů a tvůj táta je zatraceně mimo. Volá všem svým pověrčivým starým přátelům. Můžeš říci (odposlouchávající ze svého pokoje), že oni mu sdělili, že to není jeho starost. Souhlasíš, ale Billy se tě neptá na tvůj názor. Tvůj táta si myslí, že ten kluk je doslova netvor - to je tak trapné.
     Billy opět jede navštívit Charlieho, a on je vážně rozrušený ohledně Belly. Je velmi napjatý, a ty se domníváš (on mumlá, když je znepokojený), že si myslí, že porušil tu legendární smlouvu. Více méně uvažuješ o tom, že povíš Belle tu historku, ale víš, že bys byl na mizině, takže nic neřekneš.
     Znovu uvidíš Bellu se svým přítelem. Evidentně je to její přítel - předtím než vešla dovnitř, políbil ji na krk. Billy má skoro mrtvici. Ach, správně - upíři. Jémine, starý muž je málem pokořen, vy oba. Podivuješ se, proč ten přítel jen sedí tam v tom náklaďáčku...
     Jsi smutnější, než si myslel, že bys mohl být. Domníváš se, že jsi skoro přijal, že Bella měla přítele, ale tenhle důkaz je depresivnější, než jsi očekával. Jaký je to rozdíl mezi mít podezření o něčem a vidět to na vlastní oči. Povzdech. Tvůj táta tě posílá pryč pro Rebečin obrázek, a později pochopíš, že si chtěl promluvit s Bellou o samotě. Doufáš, že ze sebe neudělal blázna.
     Život pokračuje. Poblázníš se do několika dívek ve škole, ale rychle to pomine. Pořád často myslíš na Bellu. Přeješ si, abys si s ní mohl nečinně trávit čas, ale tvůj táta je idiot ohledně záležitostí s Cullenovými. Nenechá tě jít na návštěvu. Jako kdyby ses tam mohl poranit nebo něco. Často nad ním obracíš oči v sloup.
     Bella utíká z domu. Když ti to Billy oznámí, hodně tě to zasáhne. Strachuješ se o ní - nemůžeš kvůli tomu v noci spát. Neměl jsi ani tušení, že ona byla tak nešťastná. Jsi naštvaný, že jsi dovolil Billymu, abys ji nemohl navštívit. Možná bys mohl nějak pomoct...
     Potom Charlie zavolá Billymu a řekne mu, že Bella měla hroznou nehodu ve Phoenixu - propadla oknem a leží ve vážném stavu v nemocnici. Ta novina je jako kovadlina dopadající na tvou hlavu. Když Billy uslyší, že Dr. Cullen je tam a stará se o ni, žádá Charlieho, aby letěl letadlem. Znovu se spolu hádají. Nabídneš, že zajedeš dolů, abys ji zkontroloval a Billy se do tebe pustí. Necháš toho, ale hněváš se. Slyšíš ho, že na někoho přes telefon křičí o smlouvách a bojích - špatně slyšíš skrz dveře. Ale skutečně ho slyšíš mluvit o Cullenových ubližujících Belle a také o Samovi. Divíš se, proč je Sam Uley součástí tohoto rozhovoru. Nedivíš se dlouho. Příliš se strachuješ o Bellu.
     Belle se daří lépe a vrací se domů. Umíráš touhou, aby si ji viděl - jistě ji můžeš přinejmenším přinést nějaké kytky nebo něco. Ale Billy ti zakáže jít a ty nemůžeš sehnat nikoho, aby ti půjčit auto (všichni jsou na Billiho straně). Nemůžeš věřit, jak se tenhle upíří vtip vymkl z ruky.
     Potom Billy začne zpívat jinou. Chce, aby jsi si šel promluvit s Bellou. Ale on chce, aby ses vetřel na její stužkovací slavnost. Stydíš se do krve. Ale uplatí tě, a ty si skutečně přeješ vidět Bellu. Jdeš. Bella vypadá tak hezky. Předáš ji Billyho trapnou zprávu, ale ke své úlevě ona se tomu s tebou směje. Vidíš, jak se dívá na Edwarda Cullena a chápeš, že ona je naprosto mimo tvůj dosah. Ale nevadí ti to, protože ty rovněž víš, že ona vždy bude tvou kamarádkou. Chceš, aby byla šťastný, a tenhle kluk ji nepochybně učiní šťastnou. Cítíš se špatně pro to, jak podlý a předpojatý je tvůj otec ke Cullenovým, a přeješ si, aby tu byl nějaký taktní způsob na omluvu. Bella má znovu tu odpornou voňavku. Podivuješ se, proč se jí líbí.
Strávil jsi fajn prázdniny v La Push. Většinu času pracuješ ve své garáži, děláš několik hodin týdně v obchodě kvůli nějaké hotovosti navíc, potloukáš se s Embrym a Quilem, jdeš na několik skupinových rande. Jedna dívka se do tebe nešťastně zamiluje, ale pro tebe je to jen přátelský vztah. Billy se stále strachuje o Bellu a ty si nemůžeš pomoct, aby si nevěnoval zvláštní pozornost, kdykoli se zmíní její jméno. Ve městě se objevuje pitomá tlupa a ty a tvoji přátelé se Samově partě vysmíváte za jejich zády.
     Škola znovu začíná a všechno je docela normální.
     Pozdě v noci, Billy dostane zoufalý telefonát od Charlieho. Bella chybí, myslí si, že se ztratila někde v lese. Billy slibuje pomoc. Jsi na cestě ze dveří, ale on ti řekne ne. Jsi tak rozzuřený, že přesto vyletíš pěšky nahoru. Nedostaneš se tam před třetí ranní, a každý právě odchází. Bella usnula, řeknou ti, takže nemůžeš jít dovnitř. Vidíš tam Sama, Jareda a Paula a to tě sere. Pan Weber ti nabídne, že tě sveze domů, když tě uvidí jít pěšky. On je jediný, kdo ti oznámil, že Cullenovi odešli. Lidé už o tom tlachají. Edward zanechal Bellu v lese, to je to, proč se dostala do nesnází.
     Zpočátku jsou tvé emoce zmatené. Musíš uznat, že máš poněkud radost, ale snažíš se potlačit tyhle pocity. Jsou špatné - Bella musí být nešťastná. Doufáš, že si vede dobře.
     Potom získáš detaily. Charlie je zoufalý, a často volá Billymu o pomoc. Ale žádná z tvých sester si něčím takovým neprošla, a Billy nemůže moc pomoct. Slyšíš, jak je Bella zdrcena, možná katatonická, nejí ani nespí.
     Začínáš nenávidět Edwarda Cullena. Jak to mohl udělat někomu tak dobrému hodnému a laskavému? Co je to za zrůdu? Lituješ, že jsi se mu kdy chtěl omlouvat.
     Zároveň jsi také naštvaný, že lidé v La Push jsou tak nadšení, že Cullenovi odešli.  To tě opravdu štve. Oni oslavují tu samou věc, která zničila Bellu.
     Čas plynul, a Charlie začal být víc a víc utrápený. Billy ti už nezakazoval jít navštívit Bellu, ale ty jsi instinktivně věděl, že tě nechce vidět - nechce vidět nikoho. Snažíš se o ni nestrachovat, ale je to těžké s Billym neustále mumlajícím o ní. Ona je jako chodící mrtvola, jak Charle říká. Ona se neusmála od té doby, co Edward odešel.
     Měsíce plynuly. Jednoho dne jsi zaslechl známý řev motoru před domem. Stěží si tomu mohl uvěřit, ale Bella tam zastavila. Byl jsi nadšený, dokud si se na ni lépe nepodíval. Vypadala hůř, než jsi si mohl kdy představit. Příliš moc zhubla a kruhy pod jejíma očima byly černé. Její vlasy vypadají tmavší a její obličej je smrtelně bledý. Vypadala jako kdyby se mohla zlomit vejpůl. Ale potom se podívala na tebe a usmála se opravdovým úsměvem. Je šťastná, že tě vidí. Je to bezvýznamná věc, ale pro tebe to znamená všechno.
     Věnuješ pozornost všemu co říká a dělá, ale nikdy způsobem kterého by si povšimla. Srovnáváš ji se vším, co jsi slyšel od Charlieho. Povídá ti o motorkách a ty jsi nadšený. Tohle je něco, v čem jsi opravdu dobrý a miluješ, když se můžeš trochu předvádět. Vypadá naprosto v pohodě a ty se cítíš taky tak. Je to jako kdyby byla s tebou každý den za poslední rok - není tu žádný pocit, že jsi ji neviděl měsíce. Padnete si do noty stejně jako vždycky. Spříznění duší.
     V průběhu příštích několika dnů si začínáš uvědomovat, že je tu něco dalšího v čem jsi dobrý kromě aut: dokážeš učinit Bellu šťastnou. Ne tak, jak byla dřív, ale mnohem víc, než byla v poslední době. Charlie a Billy jsou na telefonu po celý den a ty jsi radostí bez sebe s vědomím, že jí pomáháš. Sleduješ, jak se jí daří lépe a lépe - víc se usmívá a směje, nadchla se ohledně tvých malých plánů - a ty jsi vděčný do morku kostí, že to pro ni můžeš udělat.
     Přestože se nevrátila zpátky k normálu, ty se snadno vypořádáváš se jejím trochu zvláštním chováním. Vypadá to, že ona znovu objevila sama sebe a ty jí dáváš prostor k tomu, aby tak učinila, jen se ji stále lepíš na paty a následuješ její vzor.
     Všechno s Bellou je v pořádku, ale co když to tak není pro ni, tvůj život zaváněl podrazem. Embry se připojil do Samova šíleného kultu, a ty jsi kvůli němu zároveň vyděšený i vzteklý. On s tebou nemluví. Ty a Quil se snažíte přijít na to, co se bude dít, ale ani jeden to nechápe. Billy je tak popudlivý ohledně celé té záležitosti, a celou dobu se na tebe podivně dívá. Naplňuje tě to obavami. Říkáš o tom Belle a ona zapříčiňuje, že se cítíš líp, protože ona to taky bere vážně. Objímá tě, a tvoje srdce málem exploduje.
     Ovšem, že chápeš, že jsi se do ní zamiloval. Ty rovněž víš, že ona není připravená a nemyslí si na tebe tímto způsobem. Víš, že musíš být trpělivý, a držíš si palce, že jednou se na tebe bude dívat jinak. Jsi rád, že jsi tak vysoký, že nevypadáš na šestnáct. Začínáš mohutnět, dokonce bez toho abys přibral, stejně jako se tomu stává Quiletům, a dělá tě to rovněž šťastným. Řekla ti, že jsi  více méně krasavec...
     Bere tě ven se svými přáteli ze školy, ale plány se rozpadnou, a jsi tam jen ty a Bella a Mike Newton. Je snadné všimnout si napětí. Cítiš se hrozně dobře, jakmile vidíš - ona nemá ráda toho kluka. Není s ním v pohodě, tak jako je s tebou. Ona k němu stěží promlouvá. Těšíš se na ten strašný film víc než na jakýkoli film, který jsi kdy viděl. Ona tě má nejraději. To je jasné.
     Je mu na zvracení. Čekáš na něj s Bellou a tvé pocity jsou zvláštní. Je to divné - cítíš se nezvykle silný, plný sebedůvěry. Vznášíš se a sám sebe šokuješ tím, co jsi jí řekl. Jak to všechno vychází najevo. Ona připouští, že jsi její oblíbenec, třebaže se stále jasně rmoutí kvůli kreténovi, který ji zlomil srdce. Na půl vteřiny jsi naplněn tou neuvěřitelnou zuřivostí, že ji někdo mohl tak hrozně ublížit. Přeješ si, aby si ho mohl zabít. Jsi překvapen touhle divokou emocí a rychle ji potlačíš.
     Odvezeš Bellu domů a jsi plný naděje. Tohle zabere. Jsi jediný, se kterým je šťastný. Ona tě potřebuje. Uděláš všechno, co je ve tvých silách, abys ji zůstal činit šťastnou. Slibuješ jí to. Cítíš se skvěle. Jenom trochu víc času...
Jedeš domů a Billy tě pozoruje tím nepříjemných způsobem. Cítíš se nabroušeně jako kdyby tu byly hřebíky probodávající celou tvou kůži. V pokoji se zdá být horko - Bella ti říká, že máš teplotu. Stěží můžeš zůstat klidný.
      Billy ti povídá, že vypadáš divně, naprosto kriticky, a znovu tě zaplavuje ta samá šílená zuřivost. Tentokrát to nedokážeš zastavit. Cítíš, že se ti to vymyká z kontroly, a vztek tak silný způsobuje, že se ti celé tělo třese. Část tebe ví, že je tvoje reakce pitomá, ale větší část tebe je posedlá návaly vzteku. Všechno je horké, jako kdyby byl pokoj v ohni. Můžeš cítit žár uvnitř svých kostí.
     A pak ke tvé hrůze a šoku, třesení se zhoršuje a ty cítíš, že se ti tělo láme na části. Jsi vyděšený.  Trvá to pouze sekundu, ale je to nejdelší sekunda tvého života.  Cítíš, že jsi explodoval, a myslíš si, že jsi mrtvý.
     Ale tvoje tělo se před tím sevře - nerozletíš se na kusy. Jsi v nové podobě, které nerozumíš.  Tvoje hlava dosahuje stropu, díváš se dolů na Billyho z nějaké ohromné výšky. Třesení se zastavilo, ale vztek tu stále je. Všechno je pořád horké a červené. Pokoušíš se zakřičet na Billyho, aby ti to vysvětlil, ale to, co vyjde z tvého hrdla je ošklivé zavytí. Uděláš k němu krok a pokoj se otřásá. Tvoje rty se ohrnou přes zuby a můžeš zaslechnout zavrčení a chceš
zalomcovat Billym a domoci se toho, abys věděl, co ti to udělal. Natahuješ se k němu, a obrovské tlapy s drápy se pohybují místo tvých rukou. Díváš se dolů na sebe a vyděšené zakňučení se vydere skrz tvé zuby.
     Billy k tobě mluví, jako kdyby si byl dítě, pomalu a konejšivě, říká ti, abys byl klidný, že všechno bude v pořádku. Ale nepověděl ti, co se stalo - co jsi. Znovu tě rozzuří, že nevypadá překvapeně. Očekával to? Proč tě nevaroval?
     Billy se přiblíží k telefonů a někomu volá. Jakmile zaslechneš  Samovo jméno, vyletíš. Je zatím Sam. Strašné vrčení naplní dům. Billy vypadá vyděšeně a ty jsi přímo u jeho obličeje, tvoje čelisti bolestně touží kousnout. Škubneš sebou nazpět, a opět zaslechneš to vystrašené zakňučení.
     To se stalo tehdy, když se ve tvé hlavě spustil ty hlasy.  Ale je toho mnohem víc než hlasy. Za těmi slovy jsi mohl vidět představy a cítit emoce. Za okamžik jsi porozuměl. Chápal jsi slovo za slovem, odpověď na tvou otázku. Vlkodlak. Jsi netvor.
     Embry pomáhal nejvíc. Rozpoznal jsi jeho hlas, ačkoli nezněl žádný zvuk. Zjistil jsi, jak ti přináší úlevu, že jsi teď s ním. Sam ho to nechal vysvětlit, nechal ho promlouvat z vnějšku domu (Billy ti pomohl, dostat se ze dveří - tvoje ramena se stěží mohla protlačit skrz ně). V lese za domem jsi poprvé uviděl ostatní. Byli obrovští a děsivý. Jsi zděšen poznáním, že jsi jako oni.
     Je to dlouhá noc. Ukazují ti všechno. Všechny příběhy a legendy, které jsi slyšel po celý život, jsou historky zakládající se na faktech. Je to jako přistát v Oz, nechat všechno rozjasnit se, až na to, že tento nový svět není žádné hezké místo plné milých malých lidí. Žiješ v hororovém filmu. Jsi jeden z netvorů. Ukazují ti, proč se to stalo, a to je ta nejhorší část. Protože upíří jsou také skuteční. A je to jejich vina, že jsi se přeměnil do téhle věci. Víc než to, není to způsobeno jenom tím, že do písmene opravdové pijavice existují, ale tvoje nejlepší přítelkyně, dívka, kterou miluješ, je pořád zamilovaná do jednoho z nich. Zpočátku nevěříš, že znala pravdu, ale oni tě přesvědčí, že si je toho plně vědoma. Dělá se ti z toho teď nanic, vzpomínat, jak moc se ona pro něj rmoutí.
     Jsi také netvor, ale ne jeden z těch špatných. Jsi ten druh, který existuje, aby chránil svou rodinu proti těm špatným. To tě moc neutěšuje.  Zvláště když ti oznámí, že tvůj nový stav jako legendární ochránce znamená, že už nemůžeš být kolem normálních lidí. Jsi pro ně teď příliš nebezpečný. Za šest měsíců, za rok, možná. Musíš chodit do školy a zachovat tajemství, ale žádné další zbytečné riziko. Ve škole se musíš soustředit všechnu svou energii na zůstání klidným. Zapomenout na studia. Jen nikoho nezabít.
     A Bella je naprosto ven z otázky. Když jsi protestoval, spatřil jsi Samovi vzpomínky. Bylo to z období, ve kterém se nacházíš ty. Vidíš ho, jak se přiznává Emily. Slyšíš odpověď, která Sama přivede do iracionální zuřivosti - zuřivost, která je charakteristickým znakem a prokletím vlčí existence. Spatříš ho vybuchnout, jeho ruce stále natažené přímo k ní. Vidíš jeho drápy zařezávat se do její tváře. Sleduješ, jak padá k zemi v bezvědomí. Cítíš jeho zděšení jeho hrůzu.
     Je to tak silné, že se nedokáže přeměnit zpátky, aby ji pomohl. Myslíš si, že ji vidíš umírat (přestože víš, že přežila, zdrtilo tě to - hodíš šavli z bolesti vzpomínky). Vidíš Jareda a Paula spěchající, aby pomohli, přivádějící Sue Clearwaterovou ( a radon - nejlepší dostupná volba, když jeden z nemocničního personálu je upír). Sue pečuje o Emily, zatímco Sam se v lese svíjí v agónii, schovaný, stále neschopen se uklidnit dostatečně na to, aby se přeměnil zpátky...
     A víš, že oni mají pravdu, nemůžeš navštěvovat Bellu. Tvůj slib bude nedodržen. Půjdeš, aby si jí ublížil, úplně stejně jako ten druhý netvor.
     Samova vzpomínka pokračuje, až skončí, potom vidíš, jak se proměnit zpátky. Uklidníš se, jak jen umíš, a zjistíš, že se chvěním proměníš zpátky do své skutečné podoby. Nahý a nemocný, schoulíš se ve tmě a brečíš, jako jsi nikdy v životě nebrečel.
     Ostatní jsou překvapení. Jim to zabralo zbytek dnů nebo dokonce týdnů, aby přišli na to, jak se přeměnit zpátky.
     Tvůj nový život začíná v napjatých časech. Upíři jsou skuteční, jsou stále tady. Nový, ne Cullenovi. Oni loví na tomto území, a tvou prací je zastavit je. V téhle roli se můžeš angažovat. Všechna tvá nenávist vůči Edwardovi a ostatním z Cullenů způsobí, že je Bella zatažena do lovu po té dvojici, černovlasém muži a jeho červenovlasé družce.
Když jsi dostihnul toho muže, bylo to právě v čas. Pozorně jsi sledoval upíří vůni, pokoušel jsi se za ním vplížit. Jared si vzal ten úkol, protože má oči jako dalekohled - vidí na míle. Upír se zastavil na malé louce a Jared ho vidí mluvit s Bellou. Spěcháš dopředu, ale Sam je váhavý. Jste mimo vaše smlouvou určené území. Je to jeden z přátel Cullenových? On porušil smlouvu svými vraždami, ale ty to nemůžeš dokázat - nebyl jsi svědkem. Sam nechce začít válku bez toho, aby si nebyl jistý možných důsledků. Myslíš si, že se stal příliš opatrným. Debatujete, a když je to jasné, že Laurent chce Belle ublížit, Sam rychle vrátí k tvému boku.
     Zabití Laurenta je jednodušší, než jste předpokládali. Je to protože to bylo pět na jednoho? Víš, že to není ten důvod. Ty a Sam jste udělali většinu práce, a ty máš pocit jako kdyby jsi mohl pijavici zvládnout docela sám. Možná upíři nejsou takový drsňáci,  jak jsi dosud podle všech těch historek věřil.
     Obraz Belliny polekané tváře na louce je vždy za tvými víčky. Ona byla vyděšená - víc zděšená tvým novým vzhledem, než byla červenookým, lovícím upírem. Neustále přemýšlel, jak si vysvětlila, co viděla.
     Lov pokračoval a červenovlasá žena ukázala, že je mnohem víc hůře polapitelná. Smečka nerozuměla její motivaci, takže bylo těžké odhadnout její pohyby. A ona je velmi dobrá v prchání pryč.
     Mít kolem sebe upíry tě dělalo nervózním. Vypadalo to, že nakonec všichni skončí poblíž Belly. V noci pobíháš okolo jejího domu, aby si se přesvědčil, že je v bezpečí.
     Obyčejný život se změnil v práci. Ale na ostatní zapůsobila tvá kontrola a za pár týdnů stopování červenovlasého upíra jsou čím dál tím víc ohromeni. Jsi lepší v trénování "epizod" (jak o nich přemýšlíš), než kdokoli z nich. Samovi to zabralo půl roku, aby se dostal k věci, ty jsi to zvládnul v rámci dvou týdnů. Jsi v tom už lepší než Embry, Jared a Paul. Ačkoli tě to nečiní šťastným. Proč by někdo chtěl být lepší v bytí vlkodlakem?
     Pořád ještě přemýšlíš o tom, že by si zvládnul navštívit Bellu. Jsi si jistý, nyní víš, co očekávat, že se můžeš kontrolovat, když bude poblíž. A ona ti neustále volá. Netvoři v lese ji bezpochyby způsobili trauma. 
probírání SB

27. září 2010 v 15:26 | Anett |  SB
Skoro nikdo už mi nechodí na blog :( Tak jsem se rozhodla, že proberu SB.

Kdo chce zůstat mým SB, at napíše :-přezdívku
-blog
-proč chce zůstat
-a co bych na blogu měla změnit, aby sem chodilo více lidí


Čistka trvá do konce srpna... :) Doufám, že se mi přihlásí aspon polovina lidí.

animace VA

27. září 2010 v 12:59 | Anett |  Vampýrská akademie
              

vampýrská akademie 3

27. září 2010 v 12:57 | Anett |  Vampýrská akademie
Vlády se ujímá jaro a Rose Hathawayová by se měla připravovat na maturitní zkoušku. Jenže od nedávného smrtícího souboje se Strigoji se necítí zrovna nejlépe. Trpí nočními můrami, duši jí zaplavuje temný smutek a předznamenává cosi zlověstného.
Rose dobře ví, že jí není dovoleno milovat jiného strážce. Že musí především chránit Lissu, poslední princeznu z rodu Dragomirů. Jenže když přijde na krásného Dimitrije Belikova, některá pravidla se prostě musí porušit!
Rose své nejlepší kamarádce Lisse lže o svém vztahu k Dimitrijovi, ale jejich přátelství se nyní ocitá v ještě větším ohrožení než kdy předtím. Nesmrtelní vampýři se chtějí pomstít za to, co jim Rose nedávno provedla. Ve strašlivé bitvě, která předčí i nejhorší noční můru, se Rose bude muset rozhodnout mezi dvěma lidmi, na nichž jí záleží nejvíc. Bude ale její volba znamenat, že přežije jen jeden z nich? A pokud ano, bude to Lissa, nebo milovaný Dimitrij?

vampýrská akademie 5

27. září 2010 v 12:55 | Anett |  Vampýrská akademie
Dimitrij dal Rose poslední šanci, aby se rozhodla. Její volba však byla špatná…
Po dlouhé a strastiplné cestě na Sibiř, kam se vydala hledat milovaného Dimitrije, se Rose vrací na Akademii svatého Vladimíra, ke své nejlepší kamarádce Lisse a ostatním. Maturita se rychle blíží a dívky se už nemohou dočkat opravdového života za železnou branou Akademie. Avšak Rose stále s bolestí v srdci vzpomíná na Dimitrije, kterého přes všechno zlé nedokáže přestat milovat.
Nedokázala ho zabít, když dostala šanci. A v blízké budoucnosti se možná začnou naplňovat její nejhorší sny: Dimitrij ochutnal její krev a Rose v hloubi duše ví, že ji pronásleduje. Přesto se stále nevzdává naděje na Dimitrijovu záchranu - otázkou ovšem zůstává, jestli se jí ho podaří zachránit dřív, než ji Dimitrij zabije a promění ve Strigojku. Bude jejich láska opravdu věčná?

vampýrská akademie 4

27. září 2010 v 12:53 | Anett |  Vampýrská akademie
Život Rose Hathawayové nebude už nikdy stejný. Po nelítostném útoku na Akademii zemřelo hodně Morojů i dhampýrů. Ti, kteří přežili, jsou na tom ještě hůř: musejí se vyrovnat se smrtí kamarádů. A Rosin krk nyní zdobí tetování, které všem zvěstuje, že zabila bezpočet Strigojů.
Jen jedna oběť je však důležitá… Dimitrij Belikov. Rose podstoupila bolestnou volbu, opustila Akademii i svou nejlepší kamarádku Lissu, poslední žijící dragomirskou princeznu, a vydala se pronásledovat muže, kterého miluje. Musela dojít až na kraj světa, aby Dimitrije našla a mohla tak splnit krvavý slib, který mu dala. Až ale nastane okamžik rozhodnutí, bude Dimitrij stále chtít, aby ho raději zabila, než aby žil jako stvůra?
V sázce je teď úplně všechno. Zranitelná a osamocená Rose se ocitá ve světě, který je pro ni stejně neznámý jako nebezpečný. Najde v sobě dost sil, aby Dimitrije zničila? Anebo se obětuje ve jménu nesmrtelné lásky?

vampýrská akademie 2

27. září 2010 v 12:52 | Anett |  Vampýrská akademie
Rose Hathawayová se topí v problémech. Její úžasný učitel Dimitrij jako by ji přehlížel, Mason ji naopak zavaluje milostnými návrhy, které ona nechce přijmout, a navíc nedaleko Akademie zaútočili smrtonosní Strigojové! Škola je plná strážců, přijíždí dokonce i Rosina matka Janine. Nic z toho však nestačí, a tak se studenti i profesoři vydávají na vánoční prázdniny do Idaha, kde snad budou v bezpečí.
V luxusním horském středisku mají všechno, na co si vzpomenou. Chybí jen to nejdůležitější - jistota, že je Strigojové nenajdou a nezničí. Tři studenti se proto vydávají pronásledovat Strigoje, aby s nimi svedli konečný a vítězný souboj. Když se to dozví Rose, vyrazí za nimi, aby jim pomohla. Nemá ale nejmenší tušení, že se ocitla v takovém nebezpečí, jaké si do té doby ani neuměla představit. A jediným jejím ochráncem je Christian...

vampýrská akademie 1

27. září 2010 v 12:51 | Anett |  Vampýrská akademie
Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové.Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů.
Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství…


přehled 6 dílů VA

27. září 2010 v 12:12 | Anett |  Vampýrská akademie
Vampýrská akademie- Vampire Academy wallpaper

Mrazivý polibek- Frostbite wallpaper

Stínem políbená- Shadow Kiss wallpaper

Krvavý slib- Blood Promise wallpaper

Spoutání magií- Spirit Bound wallpaper

Poslední obět- Blood Promise wallpaper


Vampýrská akademie

27. září 2010 v 12:09 | Anett |  Vampýrská akademie
Tak- našla jsem si novou oblíbenou ságu. Upíří deníky mě nijak nelákají, ale za to Vampýrská akademie ano. Včera v noci jsem nespala. Četla jsem. Ta kniha mě velmi zaujala  aza 3 hodiny jsme ji přečetla. Jen mě mrzí, že zatím nechtějí udělat film. Je 6 dílů. Ale vydané jsou jen 2. Zatím, doufám ! Kdo jste to četl, tak vám asi bude říkat něco muž jménem Dimitrij. Už jsem byla na konci poslední strany a pořád jsem doufala, že se dají dohromady s Rose. Ne... Dimitrij se prostě nevzdá svého postavení. Mrzí mě to... :( Snad v dalších dílech. Vždy, když se mi někdo líbíl, myslela jsem, že je to láska. Ale ted, když jsem si přečetla to, co prožívá Rose, když vidí Dimitrie. Ted vím, co je láska...♥


                   

Richelle Mead- odpovědi na nejčastější otázky

27. září 2010 v 12:04 | Anett |  Vampýrská akademie
Na oficiálním webu- www.richellemead.com jsem našla její e-mailovou adresu. Psala  také, na které otázky se jí fanoušci nejčastěji ptají, a protože už na ně nechce odpovídat víckrát, tak odpovědi zveřejnila na webu: tady je URL... ---                                             -CLICK-

foto: Richelle Mead, autorka VA♥


Will M.

26. září 2010 v 19:01 | Anett |  Narnie

narození a úmrtí

26. září 2010 v 19:00 | Anett |  Narnie
Peter Pevensie: 1926-1949
Susan Pevensie: 1928-datum smrti není známo

Edmund Pevensie: 1930-1949

Lucy Pevensie: 1932-1949

Eustace Scrubb: 1933-1949kreslená Zuzka

26. září 2010 v 18:56 | Anett |  Narnie

Will a ta jeho nemožná krása

26. září 2010 v 18:55 | Anett |  Narnie

Lucka objímá Edmunda

26. září 2010 v 18:54 | Anett |  Narnie


soutěž- rovnice Twilight

25. září 2010 v 18:43 | Anett |  Soutěže a diplomy
Ahoj, vyhlašuji soutěž- první 4 lidi, kteří mi napíšou, jakej je správnej výsledek této rovnice, tak jim udělám diplooomek xP Tak počítejte...a nezapomen si napsat- co na diploom :)


rovnice: věk Roberta-věk Taylora(plus)věk Kristen :) tak počíítejte xP
konec

11. září 2010 v 19:24 | Anett
Asi bude KONEC blogu !!! Už se mi nelíbí a chci si udělat ineeej :( Tak sory, co jste to tady měli rádi a napíšu, kam se blog přesouvá :( zatím pp♥ :( Anett :(

1. školní den

1. září 2010 v 9:22 | Anett |  Mixííík kravin :D
Ahojte, tak jak se těšíte do školy ? A jste na jiné nebo stejné ? Já jsem na gymplu a vy ? Tak odepištééééééé... A jaký máte dojmy ? Já valím. Tak pp  adržím Vám palce♥ Anett
Obrázek měsíce vámi zvolený :

Animka blogu:
Moje ikonka :


Ikonka: reklamní
Kravinky blogu:


Bella's ChecklistBellaAndEdward{dot}comI (heart) Edward CullenPeace, Love, VampiresTeam JacobBumper StickersJasper is All MineJacob is all MineEdward is All Mine!

Ikonka: reklamní